להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


ברידג' הוא אולי משחק הקלפים הפופולארי בישראל, בוודאי בכל הנוגע לאוכלוסייה מבוגרת

משחק הקלפים שאנחנו מכירים בשם ברידג' הוא אחד ממשחקי הקלפים הפופולאריים ביותר בעולם באופן כללי, ובישראל לא כל שכן. מדובר במשחק שהוא בעיקרו חברתי, והוא דורש מיומנויות של ריכוז, חדות מחשבה, ולא בהכרח דורש מאתנו יותר מדי מהירות. בהתחשב בכך, ברור מדוע מדובר במשחק שאוכלוסייה מבוגרת מגלה כלפיו נטייה טבעית, ועבור רבים מאתנו מהווים משחקי הברידג' בכל תדירות שבה אנחנו מקיימים משחקים אלה טקס חברתי שבועי וגולת הכותרת של כל שבוע ויום. גם כאשר הגוף שלנו מזדקן וגם כאשר התגובות שלנו נהיות חדות פחות, אנחנו עדיין מסוגלים לשחק ברידג' ברמה גבוהה מאוד, אפילו ברמה תחרותית, וכך למעשה משחק הברידג' המסורתי שאנחנו משחקים משאיר אותנו חדים ומרוכזים, ותורם לבריאות שלנו בכך שהוא משאיר את יכולת המחשבה שלנו מגורה ועל קצות אצבעותיה. ואולם, עבור רבים מאתנו מהווה צירוף המילים "טיפול סיעודי" מעין גזר דין מוות לכל ההרגלים והתחביבים שלנו, ואנחנו כאן כדי להגיד לכם שאל לכם להימנע ממשחקי הברידג' אם יש לכם מטפלת סיעודית – ההפך הוא הנכון!

מטפלת סיעודית היא ממש לא סיבה להפסיק את משחקי הברידג' הקבועים, להפך – מדובר בגורם שמקל משמעותית מבחינה לוגיסטית

אם נסתכל על העובדות היבשות כפי שהן, הרי שככל שאנחנו מתבגרות ומתבגרים היכולת שלנו להגיע למשחקי הברידג' בזמן ובמקום שבו אנחנו קובעים אותם נפגעת. מדובר בעובדה יבשה, שנובעת מהתבגרות הגוף שלנו ומפגיעה יחסית ביכולת הניידות שלנו. אם הגענו למצב שבו שירותיה של מטפלת סיעודית נחוצים לנו באופן קבוע, הרי שמדובר בסיטואציה בולטת עוד יותר. ודווקא במצב שכזה, שירותיה של המטפלת הם בדיוק השירותים שמאפשרים לנו להמשיך את שגרת המשחקים במקום לפגוע בה. כעת, כשאנחנו מטופלים עם מטפלת שכל תפקידה הוא להקל על החיים שלנו ולסייע לנו בפעולות יום יומיות, היכולת שלנו להגיע למקומות המפגש הקבועים ולשחק ללא חשש לקושי בהגעה חזרה הביתה היא יכולת שמשתפרת פי עשרות מונים.
 
בנוסף, המטפלת הסיעודית למעשה מבצעת את עבודתה כשאנחנו יכולים להמשיך את שגרת חיינו בצורה הדומה ביותר לצורה בה חיינו אותם לפני הגעתה. לכן אסור לנו לשבש את השגרה הכוללת משחקי ברידג', ועבור רבים מאתנו דווקא שיבוש שגרת החיים וביטול משחקי הברידג' בגלל נוכחות המטפלת יכול לפגוע פגיעה נפשית ומוטיבציונית, בעיקר בכל הנוגע למצב הרוח שלנו וההשקעה שלנו בתחביבים.
משחקי הברידג' הם פשוט בריאים לנו, ואסור לנו לוותר עליהם
לשחק ברידג' זה יותר מתחביב, זו דרך שלנו לשמור על הראש שלנו חד ופעיל בדיוק כמו שפעילות גופנית עושה זאת ללב ולשרירים. מטפלת סיעודית היא בסך הכל עזר שתפקידו לסייע לנו לבצע את הפעולות היום יומיות שלנו – ואין ספק שמשחק ברידג' הוא אחד מהן.
 
כל הזכויות שמורות © ביה"ס לברידג' כיכר המדינה 2010

לייבסיטי - בניית אתרים