להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


דיור מוגן

איך שזורקים את המילה "דיור מוגן" לחלל האוויר מקבלים קונוטציה שלילית, חושבים על בתי אבות סיעודיים ועל קשישים במצב במצב פיזי ומנטלי לא פשוט. אבל האמת היא שהתמונה האמיתית היא הפוכה, דיור מוגן הוא למעשה בית פרטי לכל דבר ועניין, שמספק שירותים נוספים לבני גיל הזהב. כך למעשה הם שומרים על עצמאות ונהנים מחיים. יש דיור מוגן בכל מיני רמות ואפשר לומר שמי שעובר לגור בדיור מוגן עובר לגור בסוג של בית מלון פרטי, ורק נותר לו ללמוד לשחק ברידג' או פוקר. הדור הצעיר של הנכדים כבר מבקש לנסוע לבקר את סבא וסבתא כל שבת, בגלל הסביבה החמה והמזמינה שנוצרה לה בדיור המוגן המודרני של היום. זה ידוע היטב כי עם הגיל יותר ויותר קשה לעזוב סביבה מוכרת, שכונה וחברים ולעבור למקום חדש לגמרי, אך דיירים רבים, דווקא כאלה שחשבו שיתקשו להתקלאם מצליחים להשתלב מצוין, ושינוי השגרה מביא אותם למאמץ מנטלי שבסופו תורם לאיכות החיים.

 

החיים הטובים.. טיולים בארץ, ברידג' ואווירה משפחתית

 

יחידה בדיור מוגן למעשה כוללת את כל הדברים שיש בבית רגיל – מקלחת, מטבחון, סלון איכותי עם חיבורים נדרשים לטלווזיה ואינטרנט וזאת בתוספת שירותים נוספים – ארוחות מוכנות או חדר אוכל איכותי, שירותי כביסה, שירותי הסעות, לחצן מצוקה ושירותים רפואיים ופרא-רפואיים עד הבית. מלבד זאת, ובניגוד לסביבת מגורים רגילה – אנשי גיל הזהב יכולים למצוא סביבה מותאמת מבחינת החיים הטובים – חוגים וטיולים המותאמים לגילם, חדר ברידג' ושש בש ובעיקר שפה משותפת והרגשת שייכות. כדי להשתלב במקום לעיתים בוחרים דיירים להתגורר מספר ימים בשבוע במקום ולחזור לבית, וכך לאט לאט מגלים שהשד לא נורא ובוחרים לעבור באופן קבוע בבית המלון המותאים להם.

 

כמעט בכל מקום בארץ

 

כיום אפשר למצוא דיור מוגן איכותי בכל איזור בארץ – בין אם זה בצפון, השרון, השפלה והנגב – יש מספר מקומות איכות שבהם כל אחד יכול להנעים את זמנו בבריכה או להפוך את עצמו לאלוף ישראל בברידג', היתרון המובהק הוא קרבה לבני המשפחה ועדיין להנות ממגוון השירותים שיש לדיור המוגן להציע. במעגלי צדק – פורטל פתרונות דיור מקצועי לגיל השלישי  


 
כל הזכויות שמורות © ביה"ס לברידג' כיכר המדינה 2010

לייבסיטי - בניית אתרים