להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


ישנם משחקים רבים שקשישים נהנים לשחק בהם. משחקים אלה משפרים את הזיכרון, יוצרים פעילות חברתית ומעלים חיוך על פני המבוגרים.

למה לשחק במשחקים?

בכל גיל, משחקים הם בריאים לגוף ולנפש. משחקים הם תחביב חשוב במיוחד כאשר עוברים את גיל הפרישה. משחקים יכולים לשמור על מוח פעיל, הם כרוכים באינטראקציה חברתית ומהווים צורה טובה וזולה מאוד של בידור.
ובנימה רצינית יותר, לא מעט מחקרים הראו שמשחקים עשויים לסייע במניעת מחלת האלצהיימר ודמנציה. לכן, משחקים באמת יכולים לאפשר לכם לחיות חיים ארוכים יותר. לא בכדי מרבים בתי אבות, כולל אותם בתי אבות בשרון, נוהגים לשלב משחקי קלפים, דמקה, שחמט וכן הלאה שבהם משתתפים הדיירים, כולל כמובן הקמת מועדון ברידג' שפופולארי מאוד בלא מעט בתי דיור מוגן.

בעוד שלכל אדם יש איזה משחק אחר שהוא מעדיף על פני המשחקים האחרים, לגרום לאנשים מבוגרים לשחק, זה פשוט למנוע מהם להשתעמם. יחד עם זאת, משחקים מאתגרים יותר, כמו ברידג' או שחמט, ממשיכים להפעיל את תאי המוח ושומרים על ערנות שכלית של המבוגר. מסיבה זו בלא מעט בתי אבות בשרון או בכל מקום אחר אפשר למצוא מבוגרים שיושבים יחדיו ומשחקים קלפים, בדרך כלל ברידג', מניעים כלים על גבי לוח השחמט, או לפחות משחקים בדמקה.

יש כמה סוגים של משחקי ברידג', לדוגמה:

Rubber bridge – זוהי הגרסה הביתית של הברידג'. ארבעה שחקנים קבועים משחקים בעיקר להנאתם בבית, ולעיתים גם עבור כסף. במשחק זה יש לגורם המזל משקל רב יותר מאשר בתחרות ברידג' רשמית. זאת, משום שהתוצאות הן מוחלטות ולא יחסיות בהשוואה לתוצאות של שחקנים אחרים שהשתתפו באותה חלוקה.
במהלך המשחק כל שחקן צריך לבחור קלף. מי שקיבל את הקלף הגבוה ביותר הוא זה שיחלק את החלוקה הראשונה. בהמשך המשחק, המחלק יהיה הבא בתור בכיוון השעון. כל שחקן מקבל מהמחלק 13 קלפים, והמשחק מתנהל לפי כללי הברידג', ממש כמו הברידג' התחרותי.
Duplicate bridge – הוא בדרך כלל המשחק שמשחקים במועדוני ברידג' ובתחרויות. המשחק בעצם דומה ל-Rubber bridge, אבל, כאמור אלמנט המזל מופחת משום שאותו משיק משוחק על ידי קבוצות שונות של שחקנים. לסוג משחק זה נדרשים לפחות שמונה שחקנים.

להפוך את משחק המבוגרים לאירוע

למבוגרים רבים, כמות הזמן שהם נדרשים לבלות לבד היא קשה. במיוחד, כאשר בן הזוג נפטר, או כאשר הם כמעט ולא מעורבים בחיי הקהילה עקב בעיית ניידות.
דרך אחת להפוך את המשחקים האלה לאירוע של ממש היא לקבוע מפגש שבועי או חודשי. אפשר לקיים את המשחק במועדון לקשיש, או באחד הבתים הפרטיים. כשמזמינים מספר אנשים, אפשר גם לעשות הסדרים תחבורתיים שיסיעו את כולם למקום האירוע. כמובן שכאשר המבוגר מתגורר במסגרת בית אבות, הוא יכול למצוא לעצמו חברים למשחק בין כותלי הבית עצמו, מה שיקל על ההתרועעות ועל ארגון המשחקים באופן שבועי וקבוע.
כל הזכויות שמורות © ביה"ס לברידג' כיכר המדינה 2010

לייבסיטי - בניית אתרים